Лікар інформує

Медична сестра з дієтичного харчування

Хмарова Тетяна Володимирівна

Стаж роботи : 31 рік

Освіта: Середня спеціальна. Кіровоградське медичне училище імені Е.Мухіна, спеціалізація: "акушерська справа"

Посада: сестра медична

Життєве кредо: "Будь добрим до ближнього і добро повернеться до тебе"

Правильне харчування для дітей – це збалансоване харчування. І тут також важливі наступні аспекти. Не змушуємо їсти, коли дитина не хоче чи коли капризує і тероризує: або мюслі (печиво, тощо) або нічого. Обираємо варіант нічого. Так само – не змушуйте дитину доїдати «до кінця», якщо вона не хоче, це порушує харчову поведінку та відчуття дитиною її ситості. Не ділимо їжу на смачну й несмачну. Типова помилка батьків в тому, що вони навішують свої переконання дітям і говорять приблизно так: «з’їж суп/кашу, а потім дам тобі щось смачне» (найчастіше синонім до слова «солодке»). Це для вас суп чи каша можуть бути несмачні, а дитинці дуже навіть смачно. Не винагороджуйте і не заспокоюйте їжею і особливо солодощами. Говоріть, обіймайте, співчувайте, але не створюйте зв’язок в мозку: сумно-солодке, впав-солодке, радісно-солодке. Здорове харчування для дітей формується через поведінку батьків, яку діти копіюють. Якщо ви їсте снікерси та пельмені, смажену картоплю на вечерю, то не вимагайте в діток любити броколі і гречку. В ідеалі усі члени сім’ї повинні харчуватись збалансовано і корисною їжею.

Не забувайте, що харчування – це не просто набір калорій і енергії. Їжа – це ще й процес спілкування. І часто нашим дітям не вистачає саме цього – сімейного спілкування за столом. Діти прагнуть обідати і вечеряти разом з родиною, розповідати про свої успіхи і невдачі або просто побути поруч, посміятися, поділитися чимось для них важливим. Заради цього вони навіть готові відмовитися від гаджетів. Частіше давайте їм таку можливість, запровадьте практику сімейних вечерь хоча б раз на тиждень. Готуйтеся до них усією родиною, разом придумайте меню, оберіть простий рецепт, за яким страву зможуть приготувати самі діти. Дозвольте їм зробити власні помилки, а потім допоможіть пишатися результатом.