Сторінка логопеда

Вчитель-логопед

Бондарєва Катерина Анатоліївна

Стаж роботи: 17 років

Педагогічна кваліфікація: "Спеціаліст І категорії"

Освіта: закінчила Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова і отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Дефектологія" та здобула кваліфікацію логопеда; учителя початкових класів шкіл для дітей з тяжкими розладами мовлення

Педагогічне кредо: "Мовлення - це одне із основних факторів успішності, впевненості, грамотності дитини у майбутньому! Вчитель-логопед інструмент для подолання труднощів у мовленні і навчанні! Висновок: від логопеда залежить майбутнє дитини!!!"

Логопедичне заняття формування лексико-граматичних категорій тема : «Дикі тварини».
Вправа на розвиток мовленнєвого дихання

Орієнтир для мами.

ВІКОВІ ПОКАЗНИКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

Від 0 до 1 року

2 тижні - перестає смоктати, коли чує голос мами.

0 – 2 місяці - впізнає голос мами. Гуління. Звуки П, М, Б, К, Г, Х,А, О, У. Е – з 2 місяців.

1 місяць - заспокоюється піснею, агукає.

3-4 місяці - реагує на гучність, інтонацію.

5-6 місяців - слухає розмову, белькоче

6 місяців - за зразком промовляє окремі фонеми, склади, переймає темп, ритм, мелодику.

8 місяців - в белькотінні залишаються лище звуки рідної мови, вимовляє “слова” (ма-ма).

Близько 1 року - 12 – 20 слів (ам, бух).

Від 1 року до 2

Звуки: А, У, Е, П. Б, М.

Словник: 200 – 300 слів (до 2 років).

Речення з 2-4 слів (1,5 -2 роки).

Речення без граматичних узгоджень, слова “нанизані” одне на одне (близько 2 років).

З'являється граматичне оформлення речення (кінець 2 року життя).

Від 2 до 3 років

Словник близько 1500 слів. Займенники та прислівники, часто плутають (моя – наша), починають вживати прийменники.

Звуки: + І, И, Ф, В, Т, Д, Н, К, Г, Х.

Закінчується формування фонематичного слуху. Розуміє зміст книжок.

Від 3 до 4 років

Правильно вимовляє голосні й приголосні раннього онтогенезу. Допустимо: пом'якшення звуків мови; С, З, Ш, Ж - недостатньо чітко; Ч, Щ -- (-)/сь, ть; Р, Л -- (-),/ль

Від 4 до 5 років

Розрізнює слова, які відрізняються 1 фонемою (жук – лук, лак - рак).

Вимовляє звуки Ш, Ж, Щ, ДЖ, Ч, Л.

Помічає неправильну вимову звуків у власній мові.

Може переказати знайому казку близько до тексту.

Використовує родові назви предметів.

Оволодіває простими розгорнутими реченнями. В мові з'являються складносурядні і складнопідрядні речення.

Використовує суфікси при утворенні слів (утворює іменники за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів). Диференцює звуки.

Словник складає приблизно 1900 слів.

Користується простими прийменниковими конструкціями: у, в, на, під, з, до, за, по, коло.

5 років

Словник збільшується до 2000 – 2500 слів.

Звуки :С, З, Ц, ДЗ; Ш, Ж, Ч, ДЖ, Щ; Л, Р.

Використовує для словотворення префікси та суфікси.

Перехід від ситуативної мови до контексної. Бере участь в бесіді, переказує казки, складає оповідання за сюжетними картинками.

Фраза граматично оформлена вірно.

РОЗУМІННЯ  МОВЛЕННЯ

Вік, міс.      Характерні ознаки нормального розвитку розуміння

мовлення

2 - 5                Впізнає материнський голос

3 - 6                Швидко повертає голову на знайомий звук

4 - 6                Реагує, почувши своє ім´я

4 - 7                Повертається, почувши своє ім´я

6 - 8                Реагує, піднімаючи ручки на прохання «Іди до мене»

7 – 9               Зупиняється, почувши своє ім´я

7 - 12              Розпізнає назви знайомих предметів

8 – 9              На запитання «Де…?» знаходить поглядом і вказує пальцем на предмети  (2-5), розташовані на постійних місцях, тобто фориується елементарне розуміння мовлення

8 – 10              Зупиняється, почувши голосне попередження «Не можна»

9                    На запитання «Де ...?»  знаходить поглядом і вказує пальцем на знайомі предмети, що знаходяться в різних місцях, незалежно від їхнього постійного місцезнаходження

9 – 10             Формується процес слухової диференціації звуків мовлення

9 – 11             Зупиняється, почувши голосне попередження «Не можна», висловлене розмовним мовленням

9 – 10             Виконує прості вказівки (на зразок «Іди до мене», «Дай»)

11                За словесною інструкцією виконує дії, не підказані предметами

10 – 12          Розуміє жест «бувай-бувй» («до побачення»)

14 – 17          Показує принаймні три частини тіла (ніс, рот, руки або ноги)

15               Розуміє, що означають слова «відкрий» і «закрий», виконує інструкції в яких є ці слова.